четвер, 29 березня 2012 р.

ГОСПОДЬ СТВОРИВ НАС ДЛЯ ЖИТТЯ

Скоро Пасха - свято Воскресіння Ісуса Христа, нашого Господа.

Воскресіння Людини не просто є історичним святом, яке було 2000 років тому.

Воскресіння є нашим святом, воно відбувається з нами особисто, з нашою душею і тілом.

Воскресіння - це одна зі складових нашого життя, яку ми не можемо оминути чи "не використати", бо ми не пануємо над нею, подібно як не пануємо над своїм народженням чи смертю. Воскресіння Ісуса сповіщає нам велику істину - ми всі після фізичної смерті воскреснемо. І що тоді? Яким буде новий етап нашого існування?

Господь сотворив нас для життя. Це Його подарунок.

Гріх людини віддалив людину від Бога - Дателя Життя, зробив людину смертною. Але Господь більший, ніж смерть. Він подарував нам воскресіння після смерті, бо ми створені для життя!  Отож,
життя - це  не період між народженням  і смертю.

Життя=зачаття+народження+життя на землі+смерть на землі+воскресіння у вічності.


І більше того, ми можемо засмакувати воскресіння вже тепер, на землі, коли будемо наближатися до Христа. Наша душа має можливість відчути вже тепер ту радість і щастя, яке чекає на нас у вічності.

Господь сотворив нас для життя. А повноту життя ми можемо відкрити тільки у спілкуванні і близькості з Ним, бо Він є ДОРОГА , ПРАВДА і ЖИТТЯ! Тому наша віра - це ще один подарунок від Господа, який допоможе нам добре зрозуміти перший подарунок (життя). Господь поважає нашу свобідну волю, тому не заклав нам насильно в кожного віру. Він чекає від нас свобідної відповіді.
                                   Відповіді не на те, чи я буду вірити, 
                          а на те, чи я хочу бути щасливим.     

Тільки коли людина дасть позитивну відповідь на питання: "чи я хочу бути щасливим", вона може розпочати шукати це щастя, тоді якраз в нагоді стає другий подарунок - віра. Господь ніби звертається до нас і каже:

                                         "Я створив тебе для життя. 
         Але У ЦЬОМУ ЖИТТІ ТИ МОЖЕШ БУТИ ЩАСЛИВИМ ТІЛЬКИ ТОДІ,
КОЛИ ЗНАТИМЕШ, ЯК ПРАВИЛЬНО ПОВОДИТИСЯ ЗІ СВОЇМ ЖИТТЯМ.
Я ДАРУЮ ТОБІ ВІРУ.
                            Це "інструкція", яка приведе тебе до щастя. 
 Я не створив тебе для того, щоб ти вірив, я створив тебе для життя. 
              Але за допомогою віри ти зможеш відкрити життя вповні, 
       зможеш зреалізувати себе, зможеш стати щасливим не тільки ти,
                              але і зробити твоїх ближніх щасливими".

За нами є відповідь, ми вирішуємо, чи прийняти подарунок Господа і з Його допомогою розвиватися, чи відкинути подарунок Господа - і стати мучеником самого себе, стати для себе самого катом, який не пускає себе до осягнення щастя і миру. 

Господь створив нас для життя. І наше життя є вічним, бо Він цього хотів, Він хоче передати нам і поділитися з нами всім найпрекраснішим, що має, всією любовю, добротою, всіма ласками...

У період Великого посту, який є очікуванням ВОСКРЕСІННЯ, Ісус запрошує кожного на особливу зустріч із Собою, таку інтимну, таку, в якій є тільки двоє: Він і Ти. І на цій зустрічі Ісус хоче поговорити з тобою про два основних і найбільших  таїнства у світі:
ТАЇНСТВО ЙОГО ЯК БОГА І ТАЇНСТВО ТВОГО ЖИТТЯ.

Чому називаю твоє життя "ТАЇНСТВОМ"? Бо "таїнство" - це видимий знак, який дає нам зрозуміти присутність набагато глибшої і більш значущої реальності. Твоє життя складається не тільки з того, що ти бачиш і чим ти управляєш. Твоє життя би не існувало без Божого  покликання і проведіння. Отож, вони теж присутні, вони теж є "складовими" ТАЇНСТВА ТВОГО ЖИТТЯ.  

Тому на особистій зустрічі з тобою Господь прагне поговорити з тобою про те, яким є перебіг твого життя, Він хоче допомогти тобі розібратися з твоїм життям, хоче запитати тебе про труднощі, про те, як ти їх переживаєш, і що тобі потрібно для їх подолання, про те, до чого ти прагнеш, і чи відповідають твої дії тим цілям, які ти собі поствив...Господь чекає зустрічі з тобою, щоб разом з тобою покращити твоє життя.  

Він знає, що людина слабка, і падає кожний раз, як тільки відвертає свій взір від Нього. Він хоче підняти кожного, хто впав, хоче обтерти сльози, залікувати рани, міцно обійняти, Він прагне йти з тобою поруч, йти разом до воскресіння. Його мрія - зробити тебе насправді щасливою людиною, допомогти тобі пізнати себе (бо тільки в пізнанні ти зможеш розвинути свої дари і попередити свої падіння), допомогти тобі йти цією дорогою життя. Саме з тою метою Він залишив на землі Церкву - СПІЛЬНОТУ І МІСЦЕ, де людина може зустрітися з Ним.
Зустрітися у видимий спосіб? - запитаєш ти.
Зустрітися у Таїнстві. Церква - це спільнота і місце, в якому через видимі моменти (обряди і священнодії), ми отримуємо благодать Святого Духа, ми переживаємо присутність Христа, зустрічаємося з Ним, невидимим для наших пяти органів чуття.  

Людина не осягне Таїнства розумом, але здатна осягнути серцем. Підчас здійснення Євхаристії або інших Таїнств людина бачить символи, і ті символи вона не зрозуміє, поки не відкриє свого серця. Будь-яке Таїнство (Сповідь, Причастя, Євхаристія, Подружжя...) основане на Божому Слові. Саме тому ми маємо запевнення, що Ісус присутній в цей момент з нами, що Він уділяє нам це Таїнство, бо Він є Слово Життя. 

В момент Тайнства Він наповнює нас життям, ділиться з нами миром, щастям і всією повнотою життя, яку Він має. Тому в час посту, в час, коли Господь хоче зустрітися з нами в тій особистій розмові, для нас так важливо прийти до храму, прийти до Нього і взяти разом з Ним участь у Таїнствах, зокрема в Таїнстві Примирення (Сповіді) і Євхаристії. Він чекає на нас! Чекає, бо дуже нас любить. Чекає, бо хоче випрямити і полегшити нашу дорогу життя.

Дуже важливо памятати, що момент наближення до Бога є болючим для нашої гордості. Чим більше її в нас є, тим більше вона починає обурюватися і протестувати. Реакція гордості є двоякою: або заявляє, що нема потреби йти до Бога, бо нічого поганого не відбулось, або напаки, виникає думка, що все настільки зле, що тобі вже ніхто не допоможе, окрім того, дуже встидно визнавати свої недоліки перед якоюсь чужою людиною (священиком). Ми часто самі себе кидаємо собі ж під ноги, подібно як фарисеї кидали перед Ісусом грішницю, спійману на перелюбі. Ми судимо себе за гріхи, бо усвідомлюємо, що наші гріхи не гідні існувати, що ми вчинили щось зле проти себе і проти Того, хто нас сильно любить. Ми перекреслюємо своє майбутнє відмовою щось міняти або невірою, що ситуація може виправитися. Однак згадаймо, що Ісус зробив, коли Йому під ноги кинули людину? Він підняв її, випростав і показав вірну дорогу, дорогу, яка може привести її до щастя. Ісус розуміє, що нам важко, він добре розуміє всі наші перешкоди і страхи, всі наші слабкості....тому Він хоче нас підтримати, хоче нагадати про дорогу, на якій ми можемо осягнути мир і щастя. 

Тому Він так сильно чекає на нас у храмі, тому Він постійно нас чекає у Таїнствах Примирення і Євхаристії. Він хоче воскреснути разом з тобою! Для того він подарував тобі життя!

Дуже хочеться, щоб пережиття Великодня було насправді радісним для тебе! 

Щоб для тебе це дійсно став 

ВЕЛИКИЙ ДЕНЬ!

ДЕНЬ ВОСКРЕСІННЯ ТВОЄЇ ДУШІ!

ТВОЄ ОСОБИСТЕ ВОСКРЕСІННЯ - ПОВЕРНЕННЯ ДО СПРАВЖНЬОГО ЖИТТЯ!

ПОВЕРНЕННЯ ДО ПОВНОТИ РАДОСТІ І МИРУ!

ДЕНЬ ТВОГО ПОВЕРНЕННЯ ДОДОМУ, ДО БАТЬКА, ЯКИЙ НА ТЕБЕ ЧЕКАЄ!

ДЕНЬ ТВОГО ПОВЕРНЕННЯ НА ДОРОГУ ЩАСТЯ, ЯКА ПРИГОТОВАНА І ЧЕКАЄ, КОЛИ ТИ ЗВЕРНЕШ НА НЕЇ СВОЇ КРОКИ!


с.Валентина Рябушко

Немає коментарів:

Дописати коментар