середа, 17 жовтня 2012 р.

Історична подія

Сьогодні, 17 жовтня 2012 року, Головна Настоятелька Згромадження сс. Милосердя          с. Петра Процак,  здійснила перший в історії Згромадження офіційний візит до Конгрегації для Східних Церков у Римі.

Ціллю візиту було представлення Згромадження, зокрема історії і теперішного стану, зосередження уваги на сучасних способах практикування харизми нашого Згромадження в українському суспільстві ХХІ ст. Разом з Головною Настоятелькою на офіційному візиті була присутня с. Валентина, яка студіює в Римі в Папському Салезіанському Університеті на факультеті "Душпастирство молоді". 

Секретар Конгрегації Владика Василь Чіріл радо прийняв Головну Настоятельку, вислухав презентацію Згромадження, благословив  працю сестер і висловив свою щиру підтримку і деякі  батьківські поради щодо подальшого розвитку Згромадження.

ДОВІДКА:

 Конґреґація для Східних Церков є ватиканським відомством, яке займається справами усіх католицьких Церков східних обрядів, серед яких і Української Греко-Католицької Церкви, що є найбільшою Східною Католицькою Церквою. У 2007 році Конґреґація відзначила 90-річчя свого існування. Від того ж року її очолює кардинал Леонардо Сандрі, який є Префектом. Членами Східної Конґреґації є всі патріархи та верховні архиєпископи Східних Церков, серед них і Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ.

Владика Чіріл Васіль, ТІ(Товариство Ісуса -  найчисельніший чернечий орден у складі Католицької Церкви),  народився 10 квітня 1965 року у Словаччині. Навчався на богословському факультеті в Братиславському університеті. На священика був висвячений 14 червня 1987 року. У 1989 році здобув титул ліценціату з східного канонічного права в Папському Східному Інституті в Римі, де у 1994 році також захистив докторат. У 1990 році вступив до Товариства Ісусового (Отці Єзуїти). У 2002 році був обраний деканом Факультету канонічного права в Папському Східному Інституті, а у травні 2007 року - призначений його ректором. 

 Владика Васіль, ТІ, є автором численних книжок та публікацій, співпрацює з Ватиканським Радіо. Знає словацьку, латинську, італійську, англійську, французьку, німецьку, іспанську, грецьку, церковнослов'янську, російську та українську мови. Немає коментарів:

Дописати коментар