вівторок, 2 квітня 2013 р.

Восьма річниця переходу до дому Отця блаженної памяті Івана Павла ІІ

                                                   
2 квітня, вісім років тому, повернувся до Дому Отця блаженний Іван Павло ІІ. 

Папа Войтила завжди цінував і поважав Хорхе Маріо Берґольйо (теперішнього Папу Франциска), якого 1992 року поставив єпископом і 2001-го підніс до кардинальської гідності. Пропонуємо уривки з двох проповідей про Йоана Павла ІІ, які нинішній Папа виголосив ще як кардинал Буенос-Айреса. 

Іван Павло ІІ не мав страху, «бо прожив своє життя, споглядаючи Воскреслого Господа», – сказав кардинал Берґольйо у день 1 травня 2011 року в кафедральному соборі Буенос-Айреса. У Римі то був день беатифікації Слуги Божого Кароля Войтили, але і в Аргентині цей день був святом для Церкви. Іван Павло ІІ, підкреслив тоді майбутній Папа Франциск, – не боявся, і саме це «трощило диктатури». «Сміливість і рішучість, що їх нам дає Воскресіння Христа, упевненість у тому, що ми прощені милістю Господа», сказав кардинал, «позбавляють нас страху». Нехай і нині лунають у нашому серці слова Господа Ісуса і блаженного Йоана Павла ІІ: «Не бійтеся!» – підсумував кардинал Берґольйо. 

За шість років до цього, 4 квітня 2005 року, за два дні по смерті Папи Войтили, архиєпископ Буенос-Айреса звершив св.Месу в пам’ять про покійного Папу. Іван Павло ІІ був послідовним свідком Господа, – сказав тоді кардинал, – і він ставився до свого народу «з послідовністю чоловіка Божого». Щоранку він «проводив багато часу на поклонінні Пресвятим Дарам», даючи «формувати себе Божій силі». Послідовність – підкреслив майбутній Папа Франциск, – «не можна купити, їй неможливо навчитися». Послідовність «виховується в серці через споглядання». Можна з повним правом сказати, – додав кардинал Берґольйо, – що Іван Павло ІІ був людиною послідовною, бо в усьому «підкорявся Божій волі». У часи, коли ми більше потрібуємо свідків, аніж учителів, – сказав архиєпископ Буенос-Айреса, – Іван Павло ІІ до останньої миті життя був саме таким: «Вірним свідком». 

Джерело: Радио Ватикана, Кредо

Немає коментарів:

Дописати коментар