четвер, 5 грудня 2013 р.

Слово Боже до мене


5.12.2013
четвер
ап. Филимона і тих, що з ним
Ап. – 1 Сол. 5, 1-8, Єв. – Лк. 11, 47-12, 1.

Ми – сини світла, тому чуваймо, не спімо, не будьмо розслаблені, сприймаймо життя серйозно і відповідально. Ісус настановляє нас остерігатися фарисейської закваски, тобто лицемірства.

В чому проявлялось лицемірство фарисеїв? Вони старалися на людях виглядати праведними, але внутрішньо не жили тими законами, які проповідували і розтлумачували. Вони жили поверхово, любили перші місця і шукали пошани. Були маніпуляторами Божого Слова, використовували Його у своїх цілях як силу, якою можна узалежнити людей від себе або показати свої переваги над іншими. Фарисеї представляли себе як добрі знавці Писання, але були настільки сконцентровані на своєму розумінні і на своїх цілях, що втратили усвідомлення цілості і змісту Божої науки, не впізнали Живого Слова, яке прийшло і проповідувало серед Них – Христа.

В чому може проявлятися моє лицемірство у стосунках з Богом, з ближніми, у моєму християнському житті? Жити за власними законами і уявленнями, а називати себе, наприклад, християнином. Вдавати, що я безгрішний, що не маю потреби в спасінні, милосерді, думати, що маю право засуджувати ближніх. Робити добро з ціллю заслужити похвалу, репутацію, привертати увагу до себе і ображатися, коли я не в центрі уваги. Говорити завжди пів правди, не висвітлювати деталей, говорити «за спиною» особи, переповідати чутки замість того, щоб перевірити інформацію у джерела. Залишати всюди останнє слово за собою і водночас представлятися покірним, а ще гірше – жертвою, постійно жалітися і нарікати. Ставити свої потреби і бажання на перше місце, підступно і сховано маніпулювати іншими, тільки б досягати втілення того, що задумав.

Буває і лицемірство і перед самим собою, коли людина пробує довести собі, що якщо в неї буде те і те, вона нарешті стане щаслива. Або коли ближні і навіть Бог через обставини закликають людину до зміни і до зросту, а вона переконує себе, що вона і в такому стані щаслива, що в неї все гаразд.

Розваж сьогодні про сторони і способи свого лицемірства і попроси Ісуса допомогти тобі бути щирим перед Ним, собою і людьми.    
 
с.Валентина Рябушко

Немає коментарів:

Дописати коментар