неділя, 22 червня 2014 р.

Роздуми владики Венедикта над Євангелієм та Апостолом 2-гої неділі по Зісл. Св. Духа

Євангеліє Мт 4, 18-23
18 А йдучи попри Галилейське море, побачив двох братів: Симона, що звався Петром, і Андрія, його брата, що закидали сіті у море, бо були рибалки. І до них мовив: 19 “Ідіть за мною, я вас зроблю рибалками людей.” 20 І ті негайно кинули сіті й пішли за ним. 21 Пройшовши звідтіль далі, побачив інших двох братів: Якова, сина Заведея, та Йоана, його брата, що в човні з батьком Заведеєм лагодили свої сіті, і їх покликав. 22 Вони зараз же, кинувши човна і свого батька, пішли слідом за ним. 23 І ходив Ісус по всій Галилеї, навчаючи по їхніх синагогах, звіщаючи Добру Новину про Царство й вигоюючи всяку хворобу й всяку недугу в народі.
_____________________________________
 «Ідіть за мною, Я вас зроблю рибалками людей».
Часто думаємо, що ці слова стосуються апостолів, а в лиці апостолів – священнослужителів – єпископів, священиків, дияконів. Але парадокс у тім, що Господь покликав кожного з нас іти за собою, щоб кожен був рибалкою.
Часто нам тяжко проповідувати про Христа, нести Добру Звістку ще й тому, що ми самі до кінця не усвідомили, наскільки євангельські події – Благовіщення, Христове Народження, Його Воскресіння – для нас є радістю, Доброю Звістокою. Поки ми не усвідомлюємо, наскільки це стосується нас, ми цілковито не почуваємось спроможними і готовими цією радістю ділитись.
Добрим рибалкою для Христа зможе стати лише той, хто сам пізнав Христа і має глибокі стосунки з Ним. Лише так можна мати щире бажання кожну людину провадити до Христа, ділитись радістю зустрічі з Ним, голосити про те, що Він зробив для нашого спасіння!

Апостол Рим 2,10-16
10 слава ж і честь, і мир усякому, хто чинить добро: юдеєві перше, а потім грекові, 11 бо Бог не вважає на особу. 12 Бо ті, що згрішили поза законом, поза законом і згинуть; а ті, що згрішили під законом, будуть суджені законом. 13 Бо не слухачі закону справедливі перед Богом, а виконавці закону оправдаються. 14 Бо коли погани, що не мають закону, з природи виконують те, що законне, вони, не мавши закону, самі собі закон; 15 вони виявляють діло закону, написане в їхніх серцях, як свідчить їм їхнє сумління і думки, то засуджуючи їх, то оправдуючи, – 16 в день, коли Бог, згідно з моєю Євангелією, судитиме тайні вчинки людей через Ісуса Христа. 
_____________________________________
 «Бо не слухачі закону справедливі перед Богом, а виконавці закону оправдаються»
Напевно, одною з проблем сучасного суспільства є те, що часто ми плутаємо поняття «знати щось» з іншим поняттям – «жити цим». Дуже часто кажемо: «Я знаю про це». Але питання, чи ми живемо так, чи ми чинимо так, чи показуємо це своїм життям.  Попередні покоління, менше знали, ніж ми. Вони не мали такої можливості доступу до різних джерел інформації. Але чи наші можливості та знання нам допомагають? Чи ми живемо тим, що знаємо?
Апостол вказує нам, що Бог виправдає не тих, які знали, а тих, які виконували! Тобто тих, які може і мале найменше знання, однак втілювали його в своє життя. Отож, добре, коли ми знаємо щораз більше, але ще важливіше те, що б те що ми знаємо, втілювати в своє життя!
+Венедикт

Немає коментарів:

Дописати коментар