четвер, 5 березня 2015 р.

Упокоїлася в Бозі с.Агрипіна, найстарша сестра нашого Згромадження+
Упокоїлася в Бозі  4 березня 2015 року
СЕСТРА МАРІЯ АГРИПІНА
(Василинин Анастасія), 1923 р.н.
Сестра Милосердя св. Вінкентія

С. Марія Агрипіна( Василинин Анастасія)
Народилася 21 травня 1923  року у селі Завадів, Стрийського району, Львівської обл., у родині Дмитра та Марії Василинин. В родині було  6 дітей, з яких с.Агрипіна була наймолодшою. Отримала початкову освіту, 6 класів.
До Згромадження Сестер Милосердя святого Вінкентія  вступила у 1943 році. Облечини (монаший одяг) отримала після закінчення війни у 1945 році. Впродовж двох років виховувалася магістрою с.Марією Єлисаветою Поппе. Перші монаші обіти склала 04.12.1947 р., довічні, - 13.05.1956 р. у присутності о.Йосифа Девохта, ЧНІ
         Чернече життя сестри Агрипіни розпочиналось на тлі воєнного лихоліття та переслідування Церкви. В кінці 1940-их – на поч. 50-их рр. організаційну структуру Церкви було повністю зруйновано. Арешти єпископату та багатьох священиків, насадження атеїстичного режиму та репресії проти непокірних, постійні обшуки, переслідування сестер, допити органами КДБ, - це все випало пережити сестрі Агрипіні, разом з іншими співсестрами. Однак, всупереч усім труднощам і перешкодам, сестра Агрипіна зуміла зберегти в своєму серці віру Христову і вірність своїй Церкві. Так щоденною молитвою, посвятою та жертвою сестра Агрипіна здобувала чернечу досконалість, працюючи на благо Церкви та свого народу. Про важкі роки переслідування у спогадах наголошувала позитивні моменти спільнотного життя і спільного перенесення труднощів.
         Ділячись спогадами про сестру Агрипіну, сестри стверджують, що це була людина доброзичлива та лагідна, повсякчас готова допомогти у всьому, утішити та підбадьорити. Була сильна духом, мала веселу вдачу, молитовна. Розпочавши працю у Народній Лічниці (тепер це благодійна установа «Шпиталь митр.А.Шептицького»), упродовж шести десяти років сестра Агрипіна працювала кухарем. На пенсії в монастирі виконувала  домашню роботу, допомагала на кухні у монастирі. Майже до останніх днів  с. Агрипіна вела активний спосіб життя, приходила на молитву до храму, відвідувала різні заходи при храмі, несла мир та лагідність своєю присутністю у монашій спільноті, посильно допомагала. В надвечір’я Йорданських свят 2015 року зламала ногу і відтоді вже не могла ходити. Навіть у час недуги залишалася з позитивним налаштуванням до життя і пам’ятала всіх відвідувачів, кожному співпереживала, до кожного мала доброзичливе слово.

Відійшла у вічність 4 березня 2015 року на 92-му році життя, проживши 72 роки в монастирі.


Життя сестри Агрипіни є великим даром для спільноти сестер Милосердя і для цілої Церкви. 

Залишається з нами її молитва і глибоке бажання, яке вона пронесла через ціле своє життя і чого бажала кожній сестрі - «Витримати в монастирі до кінця». Дякуємо, сестро, що Ви витримали і показали нам гідний приклад посвяти Богові.  

Немає коментарів:

Дописати коментар