четвер, 7 травня 2015 р.

Посвячення нашого дому для дітей-сиріт на Полтавщині

2-3 травня 2015 року є знаменними днями в історії цілого нашого Згромадження, а зокрема нашого дому на Полтавщині в с.Деменки, Кобеляцького району. Саме в ці дні відбулися урочисті заходи з нагоди освячення "Дому милосердя" для дітей-сиріт.  Дому, реконструкція якого розпочалася у далекому 2008 році, і в якому на даний час проживає троє сестер і 6 прийомних дітей.

На святкування прибули сестри нашого Згромадження з різних домів на чолі з Головною Настоятелькою с. Оленою Мацько, духовенство Харківського і Донецького екзархатів на чолі з екзархами: Харківським Владикою Василем (Тучапцем) та Владикою Донецьким Степаном (Меньком), добродії і жертводавці, численні гості.

Святкування розпочалося у суботу з Вечірнї, яку очолив владика Степан (Меньок) у співслужінні з о. Марком Семегеном (Головою Товариства для українців-католиків "Свята Софія" в Римі, координатором збірки пожертв на Дім Милосердя за кордоном) і віце-ректором Київської Трьохсвятительської духовної семінарії о. Андрієм Чорненком. Молитву провадили Сестри Милосердя: с.Олена Мацько, с.Валентина Рябушко, с.Юліана Андрусів, а також сестри Василіанки з Запоріжжя: с. Бернадета і Вікторія. В молитві також взяли участь сестри Згромадження святого Йосифа з Харкова: с. Григорія і с.Неоніла, о. Андрій Буняк із Кобеляк (який попередньо був довголітнім парохом с.Деменки і одним з активних ініціаторів заснування Дому Милосердя), теперішній адміністратор храму Святого Миколая с. Деменки - о. Василь Улішак, о. Ігор Пагулич з Дніпродзержинська зі своєю родиною, о. Юрій та о. Максим Кролевський з Полтави з родиною, о. Володимир Вонс, ЧНІ, зі Львова, представники районної та сільської влади, гості з різних куточків України та мешканці села Деменки.

Після молитви відбулося урочисте привітання гостей, подяка жертводавцям, а також святковий концерт за участю вихованців Дому Милосердя, парафіяльних дітей та гостей з Дніпродзержинська - родини о. Ігоря Пагулича.

У неділю до Деменок завітав владика Василь (Тучапець), Екзарх Харківський, який разом із владикою Степаном (Меньком) та численним духовенством здійснили чин освячення Дому милосердя і відслужили Архиєрейську Святу Літургію. Після Божественної Літургії всі учасники свята були запрошені на святковий обід, приготований спільними зусиллями мешканцями села Деменки.
Довідка: Монастир Сестер Милосердя діє у Деменках з 2008 року. Започаткувала дім с.Софія Климовська, а зараз в ньому проживають сестри Магдалина Чугайда та Параскева Мельничук і кандидатка Марія Притулюк, які опікуються шістьма дітьми шкільного віку. Нині закінчено ремонт Дому милосердя, але ще планується низка робіт для його благоустрою.

Повний фоторепортаж події можна переглянути ТУТ

Немає коментарів:

Дописати коментар