вівторок, 8 грудня 2015 р.

Розпочався рік Милосердя Божого

Ювілейний рік став подарунком від Папи, про який він оголосив у другу річницю свого понтифікату. Звідки взалася ця традиція незвичайного року в житті Церкви і чому вона має служити? 
Папа оголосив про Ювілейний рік, присвячений Милосердю. Ювілей Милосердя розпочався відкриттям Святих Дверей базиліки Святого Петра 8 грудня 2015 року та завершиться 20 листопада 2016 р., в урочистість Христа Царя Всесвіту.
Офіційне та урочисте проголошення Святого Року відбудеться шляхом зачитування перед Святими Дверима відповідної Папської Булли. Цей урочистий акт буде здійснено 12 квітня 2015 р., в Неділю Божого Милосердя.
У біблійній традиції ювілей – це святий рік, який випадав кожні 50 років, а його метою було відновлення рівності всіх синів Ізраїлю, надаючи нові можливості сім’ям, які втратили майно, а навіть – свободу, через борги. В ювілейний рік багатії відпускали невільників та повертали їм землі, які були відібрані в якості запоруки.
Традиція проведення Святого Року в Католицькій Церкві була започаткована Папою Боніфацієм VIII у 1300 році. Церква надала єврейському ювілеєві духовне значення. Ювілей полягає у загальному прощенні, відпусті, доступній для всіх, у можливості відновити взаємини з Богом та з ближнім. Таким чином, Святий Рік – це нагода для поглиблення віри та оновлення християнського свідчення.
Спочатку передбачалося, що такий ювілей відбуватиметься кожні 100 років. Але після 1475 року вирішено, що для того, аби кожне покоління мало змогу пережити Святий Рік, він випадатиме кожні 25 років. Досі таких звичайних ювілейних років було 26, останній з яких – Великий Ювілей Двотисячоріччя, проведений святим Йоаном Павлом ІІ.
Крім того, Римські понтифіки проголошували надзвичайні святі роки. Такими були Ювілеї Відкуплення 1933 та 1983 років, проголошені Пієм ХІ та святим Йоаном Павлом ІІ з нагоди 1900-ї та 1950-ї річниць пасхальних подій. Тепер же надзвичайний святий рік оголосив Папа Франциск, ставлячи у центрі його уваги Милосердного Бога, Який запрошує всіх повернутися до Нього.
Початком Ювілею є відкриття так званих «Святих Дверей». Мова йде про двері, які є в кожній з чотирьох папських базилік Риму. Вони відкриваються лише під час Святого Року, натомість в інший час є замурованими. Обряд відкриття цих дверей вказує на те, що під час Ювілею для вірних доступний «надзвичайний шлях» до спасіння.
Щодо святкувань, то представники Ватикану звертають більшу увагу на його внутрішній, духовний вимір.

Немає коментарів:

Дописати коментар