Про нас

"Духом нашого Господа є досконала любов. Нашим покликанням є сповнення того, що чинив Син Божий. Не вистачає того, що я люблю Бога, коли не любить Його мій ближній" (Святий Вінкентій 1580-1660 рр..)

Св. Вінкентій а Павльо є покровителем Згромадження. Він народився у 1580 році у місцевості Пуї, що недалеко міста Дакс на півдні Франції. Св. Вінкентій прагнув, щоб вогонь Любові, який Бог кинув на землю і запалив в його серці, розгорівся в серцях всіх людей і змінив їх життя, бо Бог є любов і прагне, щоб ми все чинили з любов'ю і для любові.


Чернече Згромадження сестер Милосердя св. Вінкентія започаткувалося в Бельгії у 1837 році.

У 1926 р. митрополит Андрій Шептицький (1865-1944) засновує східну вітку сестер Милосердя на Україні.


Першою Настоятелькою сестер була бельгійка с. Єлисавета Аліція Поппе (з 1926 р. по 1970 р.), яка залишила свій рідний край і, взявши свій хрест та відрікшись всього, що мала найдорожчого, пішла услід за розп'ятим Христом. Її спосіб життя був немовби відблиском життя нашого покровителя св. Вінкентія. Як правдива мати, вона дбала про дочасне і духовне добро своїх дітей і протягом 44 років була для них прикладом святості, що запалював їх серця любов'ю до Бога і ближніх. Постійна злука з Богом на молитві давала їй великої наснаги і сили — до праці, до жертви та геройських подвигів. Завдяки їй наше Згромадження єдине (!) з усіх греко-католицьких монастирів відкрито існувало і діяло в часі підпілля. Сестри протягом всього часу підпілля тісно співпрацювали і опікувались ієрархією нашої Церкви: митрополитом Шептицьким, патріархом Йосипом Сліпим, владиками Чернецьким, Стернюком, Величковським та Слезюком.


Згромадження сс. Милосердя св. Вінкентія на Україні ставить перед собою виконання християнської заповіді любові до людей через добрі вчинки, обслуговування та будь-яку допомогу знедоленим, найбільш потребуючим у їх фізичній, духовній, а також моральній нужді. Харизма Згромадження від початку свого заснування до сьогоднішого дня - це життя духом свого Покровителя св. Вінкентія а Павльо:
"Служити вбогим, служити Ісусові Христові. Мої дочки прийміть ту правду, що Христові служиться в особі убогого. Десять разів іде сестра до вбогих, хворих і десять разів зустрічає в них Бога".

Своє служіння сестри сповняють:

  • як  лікарі  і медсестри у шпиталях і  Міжнародному Фонді  „Карітас”
  • як вихователі і провідники дитячого будинку сімейного типу в с.Деменки, Полтавська область
  • як вчителі християнської етики, катехити і психологи у школах і на парафіях 
  • як викладачі вищих учбових закладів (в Українському Католицькому Університеті, у Львівській консерваторії  ім. М.Лисенка,  у Львівській Духовній  Семінарії  св.  Духа)
  • працюють  у  Патріаршій  Комісії  УГКЦ у  справах  монашества 
  • займаються  юриспруденцією
  • здійснюють перекладацьку діяльність для видавництва "Свічадо"


Ласкаво запрошуємо завітати до нас:


Головний дім Сестер Милосердя:
79057 м. Львів, 
вул. Сельських, 14
тел. (+38032)2393216
e-mail: sm@ukrpost.ua
карта

Інші доми:
79057, м. Львів
вул.Залізняка, 11,
тел. (+38032) 2384503
карта

78621 Івано-Франківська обл., 
Косівський р-н., 
смт. Яблунів, 
вул. Шевченка, 23
Івано-Франківська обл., 
 м. Яремче-Дора,
вул. Свободи, 117.

46001 м. Тернопіль
 вул. Приміська, 32

Немає коментарів:

Дописати коментар